Optymalizacja

Nie wiesz czym jest optymalizacja WWW?

W sieci istnieje 8 miliardów stron internetowych, ale tylko niewielka ich część cieszy się dużym zainteresowaniem

Dlaczego?

Ponieważ jest widoczna dla szukających. W czym tkwi sekret? Przede wszystkim w optymalizacji strony WWW, która czyni je przyjaznymi dla wyszukiwarek internetowych i samych użytkowników. Optymalizacja strony WWW to przede wszystkim optymalizacja kodu, treści i grafik.

Optymalizacja kodu czyni stronę lżejszą i bardziej dostępną dla robotów indeksujących treść. Strona szybciej się indeksuje oraz jest zgodna z wytycznymi wyszukiwarki Google.

Optymalizacja treści, pozwala m.in. dostosować treść pod konkretne frazy, które użytkownik wpisuje, zadając pytanie w wyszukiwarce. Powoduje też, iż czytelnicy nie męczą się przy wyszukiwaniu i zapoznawaniu się z informacjami zawartymi na stronie WWW. Optymalizacja grafik czyni stronę lżejszą, dzięki czemu nie musimy długo czekać aż się ona załaduje w naszej przeglądarce. Na tym działania optymalizujące stronę WWW się nie kończą, ponieważ pod pojęciem „optymalizacja” kryje się cały zestaw narzędzi, które zwiększają dostępność, czytelność i przede wszystkim atrakcyjność naszej strony internetowej.

Niestety, nie wszyscy wiedzą, że optymalizacja WWW może pomóc ich stronie internetowej wypłynąć na samą górę wyników wyszukiwania. Ich niewiedzę wykorzystuje konkurencja, która nie szczędzi środków na optymalizację swoich serwisów internetowych a nawet stron zaplecza, które budują pozycję strony docelowej. Co ciekawe, optymalizowanie strony WWW nie jest w cale takie proste. Na rynku istnieje wielu „speców” od optymalizacji stron WWW, jednakże przy wyborze warto zawsze poprosić o rekomendację firmy, które z ich usług korzystały. Nie wiadomo przecież jaki efekt dały usługi optymalizacji WWW.